Korteri ja eramaja elektriprojekt

Elektrisüsteemi vahetus ja ehitus

TEENUSED

Suured elektritööd

Suuremad elektritööd hõlmavad keerukamaid ja mahukamaid projekte, mis vajavad põhjalikku planeerimist ja läbimõeldud teostust. Need tööd on olulised kogu elektrisüsteemi tõrgeteta toimimiseks ja turvalisuse tagamiseks. Suured elektritööd võivad hõlmata näiteks korteri ja eramaja elektriprojekti koostamist, elektrisüsteemi täielikku uuendamist või  uue elektripaigaldise rajamist.

Korteri ja eramaja elektriprojektt
teenus

Elektrisüsteemi projekteerimine uutele või renoveeritavatele hoonetele

Elektrisüsteemi projekteerimine on vajalik nii uusehitistele kui ka renoveeritavatele hoonetele. See on üldisem ja laiem protsess, mis hõlmab kogu elektrivõrgu planeerimist, alates kliendi vajaduste kaardistamisest kuni kogu elektrisüsteemi ehituse teostamiseni. See võib sisaldada ka tuleviku vajaduste arvestamist, näiteks valmidust uute seadmete paigaldamiseks või süsteemi laiendamiseks.

teenus

Korteri ja eramaja elektriprojekti koostamine

Elektriprojekti koostamine on spetsiifilisem etapp, mille käigus luuakse konkreetse hoone elektrisüsteemi paigaldusplaan. See hõlmab kaablite, seadmete, lülitite ja valgustite täpset paigutust ning vajalike jooniste ja skeemide koostamist. Elektriprojekt on vajalik selleks, et tagada elektrisüsteemi vastavus ohutusnõuetele ja seadustele. Elektriprojekti saab kasutada elektritööde hinnapakkumiste küsimiseks ja täpseks teostamiseks​.

Tööprojekti ja põhiprojekti koostamine – koostatakse täpne tööprojekt ning vajadusel ka põhiprojekt, mis määrab elektrisüsteemi lõpliku ülesehituse ja tagab ehitajatele täpse juhise.

See on detailne ja lõplik projekt, mis määrab ära kogu elektrisüsteemi ülesehituse. Põhiprojekt sisaldab kogu elektripaigaldise jooniseid ja dokumentatsiooni, mida kasutatakse enne tööde algust. See projekt on vajalik ka kasutusloa taotlemisel ja esitatakse ametlikele asutustele kinnitamiseks. Põhiprojekt on vajalik selleks, et tagada süsteemi nõuetekohane projekteerimine ja ohutus.

Tööprojekt on praktilisem ja täpsem juhis ehitajatele ja elektrikutele. See keskendub tööde teostamisele ja annab täpsed juhised, kuidas süsteem füüsiliselt paigaldada vastavalt põhiprojekti nõuetele. Tööprojekti järgi teostatakse paigaldustööd.

elektriporjekti koostamine
elektripaigaldis
teenus

Elektripaigaldise, elektrisüsteemi ehitamine või renoveerimine

Elektrikilp

Koostame ja kohandame elektrikilbid vastavalt hoone ja kliendi vajadustele. Kasutame kas valmis standardkilpe või ehitame kilbid eritellimusel, tagades nende sobivuse paigaldisega.

Teostame elektrikilbi paigaldamise, sealhulgas kilbi ühendamise elektrisüsteemiga ja vajadusel olemasoleva elektrikilbi vahetuse.

Elektrikilbi skeem on joonis, mis paigaldatakse sageli elektrikilbi sisse, tavaliselt kilbiukse siseküljele. See skeem on oluline dokument, mis aitab elektrikutel, hooldusspetsialistidel ja elanikel kiiresti ning täpselt aru saada, kuidas elektrisüsteem on üles ehitatud ja millised komponendid kilbis asuvad. See tagab lihtsa juurdepääsu infole ja aitab hooldus- või remonditöödel vigu vältida.

teenus

Korteri ja eramaja elektrisüsteemi vahetus või ehitus

Teostame nii uute elektrisüsteemide ehitust kui ka vanade süsteemide täielikku uuendamist korterites, eramajades ja kõrvalhoonetes. Meie teenus hõlmab kogu elektrisüsteemi paigaldust nullist, sealhulgas kõik kaablid, pistikupesad, lülitid ja valgustid, et tagada kaasaegne ja ohutusnõuetele vastav süsteem. Lisaks hoolitseme selle eest, et kogu elektrikilbi sisu – ehk süsteemi „aju“ – oleks tänapäevaste ohutusstandardite järgi uuendatud ja turvaline.

Paigaldame uued kaablid, pistikupesad, lülitid ja elektrikilbi hoonetesse, kus elektrisüsteemi varem ei ole olnud, näiteks uusehitistesse. Kõik tööetapid, sealhulgas kilbi paigaldus ja seadistamine, vastavad kehtivatele ohutusstandarditele ja projektiplaanile.

Vahetame välja vanad elektrisüsteemid, sealhulgas juhtmed, kilbi, pistikupesad ja valgustid, et tagada ohutu ja usaldusväärne elektrivarustus.

Paigaldame ja uuendame kõik pistikupesad ja lülitid, et tagada ohutus ja süsteemi töökindlus.

Väljastame tööde lõppedes elektripaigaldise nõuetekohasuse deklaratsiooni, mis tõendab, et paigaldatud elektrisüsteem on ohutu ja vastab kehtivatele nõuetele.

Teostusjoonised koostatakse pärast tööde valmimist ja kajastavad tegelikku paigaldust. Kui tööprojekt on juhis paigaldustööde tegemiseks, siis teostusjoonised dokumenteerivad, kuidas süsteem reaalselt valmis ehitati. Teostusjoonised võivad olla täpsustatud versioon tööprojektist, mis näitab kõiki vajalikke muudatusi, mida teostamise käigus tehti.

elektrisüsteemi vahetus
maanduspaigaldise ehitus
teenus

Maanduspaigaldise ehitis

Maanduspaigaldis on elektrisüsteemi oluline osa, mis tagab turvalisuse, juhtides liigse elektrivoolu ohutult maapinda. Maandus kaitseb inimesi ja seadmeid, vähendades elektrilöögi ohtu, eriti juhul, kui seadmed lähevad rikki või tekib elektrilühis. Näiteks kui pesumasina juhe saab kahjustada ja elektrivool suundub seadme korpusesse, aitab maandus liigse voolu kiiresti maapinda juhtida, vältides elektrilööki või tulekahju ohtu.

 

Kordusmaandus lisatakse täiendava kaitsemeetmena, eriti pika elektriliini puhul, et tagada süsteemi töökindlus ja ennetada ohtlikke olukordi ka kaugemates süsteemiosades. Näiteks eramajades, kus veetorud või pliidid ei ole korralikult maandatud, võib maandus või kordusmaandus olla vajalik, et kaitsta nii inimesi kui ka kodumasinaid ohtude eest.

Viitavad juhtmestiku enda maandamisele, et kaitsta elektrisüsteemi voolulekke ja pingekõikumiste eest. See on vajalik, et elektrijuhid ehk kaablid, mis kannavad elektrivoolu, oleksid kaitstud ootamatute rikete eest. Õige juhtmete maandus tagab, et süsteemi mistahes rikkega ei kaasne voolu lekkimist või elektrilöögi ohtu.

Keskendub konkreetsete elektriseadmete kaitsmisele, tagades, et seadme metallkorpus on ohutult maandatud, vältimaks ohtlikke olukordi, kus seadme sisemusse sattunud vool jõuaks seadme kasutajani.

Lisatakse suuremate süsteemide või pikemate liinide korral, kus maandust on vaja tugevdada, et tagada süsteemi töökindlus kogu ulatuses.

Paigaldame spetsiaalsed süsteemid, mis kaitsevad hooneid ja seadmeid välgulöökide eest, juhtides välgu energia maapinda ja vähendades elektriseadmete kahjustuste riski.

Piksekaitse: Piksekaitsesüsteemid (välkvarras, maandussüsteem) on loodud hoonete ja rajatiste kaitsmiseks otse välgulöökide eest. Kui välk tabab hoonet, juhitakse elektrivool hoonest eemale maapinda, vältides füüsilisi kahjustusi ja elektrisüsteemi ülekoormust. Piksekaitse on eelkõige mehaaniline süsteem, mis suunab välguenergia ohutult eemale.

Liigpingepiirik kaitseb elektriseadmeid ja -süsteeme ootamatute ülepingeimpulsside eest, mis võivad olla tingitud näiteks piksetabamustest elektriliinidele või muudest pingekõikumistest elektrivõrgus. Erinevalt piksekaitsest ei ole liigpingepiirik mõeldud otsese välgutabamuse vastu, vaid pigem välgulöögist või muudest põhjustest tulenevate ülepinge impulsside maandamiseks elektrivõrgus.

teenus

Elektrisüsteemi tõhususe kontroll

Elektrisüsteemi tõhususe kontroll ehk elektrisüsteemi energiatõhususe hindamine tehakse juhul, kui on soov parandada süsteemi energiatõhusust. Elektrisüsteemi tõhususe kontroll hõlmab elektritarbimise hindamist ja süsteemi optimeerimist, et vähendada energiakulusid ja parandada süsteemi jõudlust.
Tõhususe kontrolli peamine eesmärk on tuvastada võimalused, kuidas vähendada elektritarbimist ja suurendada säästlikkust.

See võib hõlmata:

elektrisüsteemi tõhususe kontroll
teenus

Sise- ja välisvalgustuse paigaldamine ja uuendamine

Kui plaanid paigaldada uue või vahetada välja kogu valgustussüsteemi, olgu see kas õuealal või hoones sees, muutub see töö mahukamaks ja vajab põhjalikumat lähenemist. Üksiku valgusti paigaldamine võib olla väike ja kiire töö, kuid suuremate projektide puhul, kus hõlmatakse kogu maja või aeda, nõuab see hoolikat planeerimist ja suuremat töömahtu.

 

Kui soovid näiteks õuealale uusi valgusteid, nagu aia-, sissesõidutee-, fassaadivalgustus või plaanid vahetada välja vana valgustussüsteemi siseruumides, kõrvalhoonetes, siis teostame kogu protsessi, alates juhtmestiku korrigeerimisest kuni valgustite korrektse ühendamiseni.

 

Tööde ulatus sõltub projekti suurusest ja valgustatava ala eripäradest. Iga töö teostatakse vastavalt kehtivatele elektriohutuse nõuetele, tagades turvalise ja vastupidava süsteemi.

valgustite paigaldamine
elektriaudit
teenus

Elektriaudit ja mõõdistamine

Elektriaudit on elektripaigaldiste põhjalik ülevaatus, mille käigus hinnatakse, kas elektrisüsteem vastab kehtivatele ohutusnõuetele ja standarditele. Selle käigus kontrollitakse nii elektripaigaldise füüsilist seisukorda kui ka dokumentatsiooni, et tagada süsteemi töökindlus ja ohutus. Auditi lõpus koostatakse aruanne, mis sisaldab tulemusi ja soovitusi, ning väljastatakse dokument, mis on tihti vajalik kasutusloa taotlemiseks.
Peamised kontrollitavad aspektid elektriauditis on:

Elektriauditit viivad läbi vastava kvalifikatsiooniga pädevad elektrikud või sertifitseeritud elektriala spetsialistid, kes on saanud selleks vastava sertifikaadi. Eestis pakuvad elektriauditi teenust mitmed ettevõtted, näiteks Elering, Elektrilevi ja mitmed spetsialiseeritud elektrifirmad, kellel on õigus väljastada vajalikud sertifikaadid ja dokumendid kasutusloa jaoks.

Elektripaigaldise nõuetekohasuse deklaratsioon

See on ametlik dokument, mis tõendab, et elektripaigaldis on paigaldatud vastavalt kehtivatele ohutus- ja tehnilistele nõuetele. Selle deklaratsiooni väljastab pädev elektrik või ettevõte, kellel on vastav sertifikaat ja õigus selliseid dokumente väljastada. Deklaratsiooni eesmärk on kinnitada, et kõik elektrisüsteemid ja -paigaldised on ohutud ja vastavad standarditele.

Fixwise OÜ väljastab elektripaigaldise nõuetekohasuse deklaratsiooni pärast elektritööde teostamist, tagades sellega, et kõik paigaldatud elektrisüsteemid on seaduspärased ja vastavad kehtivatele ohutusnõuetele.

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

KKK

 Seda tehakse tavaliselt järgmistel juhtudel:

  1. Elektrisüsteemi renoveerimine või uuendamine – Kui hoone olemasolev elektrisüsteem on vananenud või ei vasta enam ohutusnõuetele, võib koostada elektriprojekti, et kavandada süsteemi uuendamist. See hõlmab uute juhtmete, kilpide ja kaitselülitite paigaldamist.
  2. Elektripaigaldise jooniste puudumine – Kui hoonele ei ole varem koostatud ametlikku elektriprojekti või joonised on kadunud, võib elektrisüsteemile tagantjärele koostada projekti, et dokumenteerida selle täpset ülesehitust.
  3. Kasutusloa taotlemine – Kui hoone vajab kasutusluba, kuid olemasolev elektrisüsteem on paigaldatud ilma ametliku projektita, võib elektriprojekti koostada olemasoleva süsteemi põhjal, et tagada selle vastavus kehtivatele nõuetele.
  4. Elektrisüsteemi laiendamine – Kui hoonele soovitakse paigaldada täiendavaid seadmeid või laiendada olemasolevat süsteemi, koostatakse uus projekt, mis arvestab olemasolevat paigaldist ja uusi vajadusi.

Selline projekt annab põhjaliku ülevaate elektrisüsteemi seisukorrast ja võimaldab teha vajalikke muudatusi või täiustusi.

MEIE EELISED

Miks usaldada
meid oma elektritööde teostajaks

Meie eesmärk on pakkuda klientidele teenuseid, mis vastavad kehtivatele standarditele ja tagavad töökindla tulemuse. Tänu läbipaistvale suhtlusele ja ausale hinnakujundusele aitame teil leida parimad lahendused.

Tasuta esmane konsultatsioon

Pakume tasuta esmase konsultatsiooni, et aidata klientidel hinnata oma elektrisüsteemi seisukorda ja saada nõu võimalike lahenduste kohta, enne kui otsustatakse tööde tellimise kasuks.

Kiire reageerimine

Oleme valmis reageerima kiirelt ja paindlikult, pakkudes avariiteenust ja kiireloomulisi lahendusi, et probleemid saaksid lahendatud just siis, kui klient seda vajab.

Kogenud spetsialistid

Meie meeskond koosneb sertifitseeritud elektrikutest, kellel on aastatepikkune kogemus erinevate elektritööde alal.

Läbipaistev hinnakujundus

Pakume ausaid ja arusaadavaid hinnapakkumisi, kus ei ole varjatud tasusid – klient teab alati täpselt, mille eest ta maksab.

Elektripaigaldise nõuetekohasuse deklaratsioon

Kõikidele elektritöödele on võimalik väljastada nõuetekohasuse deklaratsioon, mis kinnitab tööde vastavust kehtivatele standarditele ja kvaliteedinõuetele.

Klientide rahulolu garantii

Fixwise'i töödele kehtib kaheaastane garantii, mis tähendab, et võite meie töökindlusele ja kvaliteedile kindel olla ka hiljem.

Tutvu meie elektritööde hinnakirjaga siin.

Võta meiega ühendust

Soovid elektrikuga nõu pidada?
Esmane konsultatsioon on tasuta!

Pakume tasuta esmase konsultatsiooni, et aidata klientidel hinnata oma elektrisüsteemi seisukorda ja saada nõu võimalike lahenduste kohta, enne kui otsustatakse tööde tellimise kasuks.