Käiduteenus ja käidukava koostamine

Elektrisüsteemide korrapärane kontroll ja hooldus.

TEENUS

Käiduteenus

Käiduteenus ehk elektripaigaldise käit on elektrisüsteemi kontrolliv teenus, mille abiga selgitatakse välja elektrisüsteemi kõik võimalikud ohukohad ja vead.

Mis on käiduteenus ehk elektripaigaldise käit?

Käiduteenus ehk elektripaigaldise käit on elektrisüsteemi kontrolliv teenus, mille abiga selgitatakse välja elektrisüsteemi kõik võimalikud ohukohad ja vead.

 

Käidukorraldus on elektripaigaldise hooldamise ja haldamise teenus, mille peamine eesmärk on tagada elektrisüsteemide ohutus ja tõrgeteta toimimine. See teenus sisaldab mitmeid tegevusi, sealhulgas seadmete regulaarset kontrollimist, hooldamist, lülitamist, juhtimist ja vajadusel parandamist, et ennetada elektririkkeid ja vähendada ohtusid.

 

Käidukorraldamine keskendub elektrisüsteemide järjepidevale jälgimisele ja hooldamisele, et tagada nende ohutu ja tõrgeteta toimimine. Teenus hõlmab nii seaduses nõutud kohustusi kui ka täiendavaid hooldus- ja nõustamisteenuseid, mis aitavad hoida elektrisüsteemid heas korras ja pikendada nende tööiga.

Mis on käidukava?

Elektripaigaldise käidukava on dokument või dokumentide kogum, mis määrab elektripaigaldise talitluses hoidmiseks, lülitamiseks, juhtimiseks, kontrollimiseks ja hooldamiseks vajaliku korra, protseduurid ja toimingud. Käidukava on keskne osa käiduteenusest, mis tagab süsteemide ohutuse ja tõrgeteta toimimise.

Käidutööd

Käidukavas kajastatakse käidutööd, mis hõlmavad järgmisi aspekte:

Ärikliendi käiduteenus

Vajad käiduteenust?

Käiduteenus on oluline, sest see aitab ennetada elektririkkeid. Käiduteenuse osutamisel oleme kokku puutunud mitmete tüüpvigade ja puudujääkidega, mis võivad põhjustada tõsiseid ohutusriske ja seadmete rikkeid.

Kes on käidukorraldaja?

Käidukorraldaja on pädev isik, kes vastutab elektripaigaldise nõuetekohase käidu eest vastavalt seadusandlikele nõuetele. Käidukorraldajaks on füüsiline isik, kes omab vajalikku pädevust ja on registreeritud vastava tegevusalaga majandustegevuse registris.

Käidukorraldaja ülesanded

Käidukorraldaja tavapärased ülesanded hõlmavad:

Koostab ja ajakohastab hoone elektripaigaldise käidukava, mis määrab kindlaks hooldus- ja kontrolliprotseduurid.

Teostab regulaarselt elektripaigaldise kontrolle ja hooldustöid vastavalt käidukavale ning seadusandlikele nõuetele. Kontrolli sagedus võib varieeruda sõltuvalt paigaldise liigist ja seisundist.

Tagab elektripaigaldise kasutamise ohutuse ning hoiab korras kõik vajalikud dokumendid ja aruanded. Suhtleb Tehnilise Järelevalve Ametiga ja esitab vajalikud teavitused ja dokumendid.

Ei vastuta otseselt rikete likvideerimise eest, kuid koordineerib väiksemate rikete kõrvaldamist käiduteenuse raames. Tõsisemate probleemide korral leiab koos kliendiga sobiva lahenduse.

Tagab, et kõik elektripaigaldised vastavad kehtivatele ohutusstandarditele ja regulatsioonidele, tõstes inimeste teadlikkust elektriohutuse alal.

Teostab vajadusel ka hooldus- ja ekspluatatsioonilisi toiminguid, et tagada elektripaigaldise efektiivne ja ohutu kasutamine.

Käiduteenuse põhilised vead ja nende tagajärjed

Meie praktikas ettetulnud põhilised vead

Käiduteenuse osutamisel oleme kokku puutunud mitmete tüüpvigade ja puudujääkidega, mis võivad põhjustada tõsiseid ohutusriske ja seadmete rikkeid. Siin on mõned levinumad probleemid.

Ohutusnõuete mittejärgimine: Paljudel juhtudel pole tagatud ohutusnõuded, mis seab ohtu nii elanikke kui ka vara. Ohutus on prioriteet ja selle eiramine võib viia tõsiste õnnetuste ja varaliste kahjudeni.

Isoleerimata juhistikud: Esineb isoleerimata juhistikku, mis ohustab elanikke ja asjaosalisi ning võib põhjustada tõsiseid elektriõnnetusi. See on suur oht, mida tuleb koheselt käsitleda.

Ühenduste hooldamatus: Ühendusi ei pingutata regulaarselt, mis võib viia lahtiste ühenduste ja seeläbi tuleohtude tekkimiseni. Regulaarne hooldus on vajalik, et vältida selliseid riske.

Mustad kilbid ja hoolduse puudumine: Paigaldis on sageli hooldamata ja kilbid on seest mustad, mis suurendab rikkeohtu ja vähendab süsteemi töökindlust. Korrapärane puhastamine ja hooldus on hädavajalik.

Kaasajastamata skeemid: Elektripaigaldise kaasajastatud skeemide ja ülevaate puudumine muudab hoolduse ja parandustööde teostamise keerulisemaks ja ohtlikumaks.

Käidukava puudumine või vananemine: Paljudel juhtudel pole koostatud käidukava või on see vananenud, mis ei vasta enam süsteemi tegelikule olukorrale ja nõuetele.

Nõustamise puudumine: Tihti puudub tahe või teadmised kliendi igapäevaseks nõustamiseks erinevate elektrisüsteemidega seotud küsimustes, mis võib jätta kliendi teadmatusse ja suurendada riske.

Allkirja nõude täitmine: Käitu tehakse tihti lohakalt, keskendudes vaid allkirja nõude täitmisele, mis ei taga tegelikku ohutust ega süsteemi töökindlust.

  1. Tulekahjud ja elektriõnnetused
  2. Varalised kahjud
  3. Inimeste ohustamine
  4. Süsteemi töökindluse vähenemine
  5. Õnnetused ja vigastused
  6. Tõsised süsteemivead
  7. Õiguslikud ja regulatiivsed probleemid
  8. Suurenenud hoolduskulud
  9. Katkestused elektrivarustuses
  10. Negatiivne mõju hoone või ettevõtte mainele

Miks on käiduteenus oluline?

Käiduteenus on oluline, sest see aitab ennetada elektririkkeid, mis võivad põhjustada tõsiseid õnnetusi, sealhulgas tulekahjusid ja elektrilööke. Regulaarne hooldus ja kontrollimine tagavad, et elektrisüsteemid vastavad ohutusstandarditele ja toimivad optimaalselt. Eriti suuremate peakaitsmetega (üle 100 A) hoonetes on käidukorraldus seadusega kohustuslik, et vältida võimalikke ohte ja tagada kõigi süsteemide ohutus.

 

Seega aitab käiduteenus kaitsta inimelusid, vara ja keskkonda, pakkudes kindlustunnet nii hoone omanikele kui ka kasutajatele.

Käidukorraldaja pädevus ja kvalifikatsioonid

Käidukorraldajal peab olema vähemalt elektritööde B-pädevustunnistus. Lisaks peab käiduteenust pakkuval ettevõttel olema vastav registreering majandustegevuse registris, tegevusalaga “elektritööd ning käit”. Mõnel juhul võib ettevõttel olla ka kõrgeima A-pädevusega spetsialiste, kes suudavad teostada keerukamaid ja suurema vastutusega töid.

Majandustegevuse teade FixWise OÜ MTR: TEL004585

Kuidas teenus töötab?

Alljärgnevalt on esitatud sammud, mida käidukorraldusteenuse raames teostame:

  • Esmalt viime läbi hoone elektripaigaldise hindamise, et tuvastada selle praegune seisukord ja määrata kindlaks vajalikud hooldus- ja kontrollitegevused.
  • Seejärel valmistame ette pakkumise, mis sisaldab kirjeldust pakutavatest teenustest ja nende maksumusest.
  • Pärast pakkumise vastuvõtmist sõlmime lepingu teenuse osutamiseks.
  • Koostame põhjaliku hoolduskava, mis määratleb hooldus- ja kontrolliprotseduurid ning ajakava vastavalt seadusandlikele nõuetele ja objekti vajadustele.
  • Meie käidutehnik külastab regulaarselt objekti ja viib läbi hoolduskavas määratud kontroll- ja hooldustegevused.
  • Kontrollid hõlmavad seadmete ülevaatust, hooldamist ja vajadusel lülitamist, et tagada nende ohutu ja tõrgeteta toimimine.
  • Iga külastuse järel koostab meie käidutehnik raporti, mis dokumenteerib elektripaigaldise hetkeolukorra ja tehtud tööd.
  • Raportid sisaldavad ka soovitusi võimalike parenduste ja täiendavate hoolduste kohta.
  • Kui kontrollide käigus avastatakse puudusi või rikete oht, koostame ettepaneku ja pakkumise nende kõrvaldamiseks.
  • Pärast ettepaneku vastuvõtmist teostame vajalikud parandustööd, et tagada elektripaigaldise ohutus ja töökindlus.
elektriaudit

Tutvu meie käiduteenuste pakettidega siin.

Miks valida meid käidukorraldajaks?

01.

Maksimaalne korrektsus ja põhjalikkus

Ennetame õnnetusi ja kahjusid: Teeme oma tööd maksimaalse korrektsusega, et ennetada traagilisi õnnetusi ja varalisi kahjusid. Meie põhjalikud ülevaatused ja hooldustööd tagavad, et teie hoonete ja objektide elektrisüsteemid on ohutud ja töökindlad. Kontrollime ja hooldame seadmeid regulaarselt, et tuvastada ja lahendada probleemid enne nende eskaleerumist.

02.

Aus ja avatud suhtlus

Läbipaistev teenindus: Hindame kõrgelt ausust ja avatud suhtlust klientidega. Räägime teile alati tegeliku olukorra ja võimalike riskide kohta, et hoida ära erinevaid õnnetusi. Läbipaistev teenuse osutamine tagab, et teate täpselt, mis teie elektrisüsteemides toimub ja milliseid samme on vaja astuda nende ohutuse tagamiseks.

03.

Pädev ja kogenud meeskond

Kutsetunnistused ja kogemus: Meie meeskonnas on pädevad spetsialistid, kellel on vajalikud kutsetunnistused. Meil on elektrivaldkonnas pikaajaline kogemus, mis tagab teie elektrisüsteemide ohutuse ja töökindluse. Majandustegevuse teade FixWise OÜ

MTR: TEL004585

04.

Elektriohutuse teadlikkuse tõstmine

Keskendume teavitustööle: Peale teenuse pakkumise on meie südameasjaks selgitada klientidele elektrisüsteemide toimimise kohta. Räägime potentsiaalsetest ohtudest ja juhendame, kuidas neid kõrvaldada ning kuidas elektripaigaldistega ohutult ümber käia. Meie eesmärk on suurendada inimeste teadlikkust elektriohutusest, et ennetada õnnetusi ja tagada turvaline keskkond.

Võta meiega ühendust

Soovid elektrikuga nõu pidada?
Esmane konsultatsioon on tasuta!

Pakume tasuta esmase konsultatsiooni, et aidata klientidel hinnata oma elektrisüsteemi seisukorda ja saada nõu võimalike lahenduste kohta, enne kui otsustatakse tööde tellimise kasuks.